Fatih Portakal'dan ABD Başkanı Donald Trump Cevap!

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'nin kuzeyinden çekilme ve Türkiye'nin harekatına yeşil ışık yakma kararının ardından, kendine özgü üslubuyla bu kez Ankara'yı tehdit etti.

Fatih Portakal'dan ABD Başkanı Donald Trump Cevap!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine harekâtına yeşil ışık yakması, harekât bölgesinden asker çekme kararı alması ve IŞİD’li tutukluların sorumluluğunu da Ankara’ya bırakması sonrasında yeni bir açıklama yaptı. Kendine özgü üslubuyla bir ‘denge’ arayışında görünen Trump, bu kez Türkiye’ye ekonomik bir tehdit savurdu.

Trump Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Suriye’nin kuzeyinde limitleri aşan bir şey yapması halinde, Türkiye ekonomisini tamamen yok edip ortadan kaldıracağı’ ifadelerini kullandı.

Trump, IŞİD'le savaşta Amerikan müttefiki olan Suriyeli Kürtler lehine bir denge oluşturmaya çalışır göründüğü açıklamasında, "Eğer Türkiye, limitleri aştığına kanaat getirdiğim herhangi bir şey yaparsa, Türkiye'nin Ekonomisini (geçmişte yaptığım gibi!) tamamen imha edeceğim ve yok edeceğim" dedi.

"Elinizden geleni ardınıza koymayın! Biz büyük bir milletiz, Bu cografyanın da en önemli ülkelerinden biriyiz" Amerika'nın kanalında Amerika'ya bu şekilde cevap vermek cesaret ister. Tebrikler Fatih Portakal

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER