Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya 37 sene sonra Hakkari'de

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın gerçekleştireceği miting öncesi Hakkari'ye geldi.

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya  37 sene sonra Hakkari'de

Uçakla Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanına gelen Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya, oradan da karayolu ile İl merkezine geçti. Depin polis noktasında emniyet ekipleri tarafından yapılan karşılamanın ardından Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali İdris Akbıyık, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın buradaki güvenlik ve asayiş durumunu yerinde görmek amacıyla İlimizi ziyaret ettiğini söyledi.
 
 Bu ziyaretin Uzunkaya için bir nostalji olduğunu ifade eden Akbıyık, "Sayın Genel Müdürümüz 1982-1985 yıllarında Hakkari’de çalıştı. Ben de Sayın Genel Müdürümüzle 1992-1994 yıllarında Bursa İlinde komiser yardımcısı iken birlikte çalıştım. Kendisine hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya ise; 'Benim için çok özel gün ve saatlerde bulunuyorum. Şark hizmetimi yaptığım Hakkari’ye 37 sene sonra gelmiş oldum. 1985 yılında ayrıldığım ve o günden bugüne oldukça değiştiğini, geliştiğini, güzelleştiğini, zenginleştiğini gördüğüm bu şehirde hem eski dostlarla karşılaştık. Biraz öce Yüksekova’ya geldik o zaman deselerdi ki buraya uçak gelecek uçakla yolculuk yapılacak hayal gibi görünürdü. 3 yıl dolu dolu hizmet yaptığım bu şehirde Sayın Cumhurbaşkanımızın yapacağı miting öncesi hem valiliğimizi, emniyetimizi, il jandarmamızı ve diğer kurumlarımızı ziyaret etmek hem tedbirlerle ilgili planlamaları yerinde görmek ben bu vesile ile o zamandan beri görüştüğümüzü Hakkarili dostlarımıza hemşerilerimize kucak dolu sevgilerimi ve selamlarımı sevgilerimi sunuyorum. Yıllar önce komiser olarak geldiğim baş komiser olarak ayrıldığım bu şehre 37 yıl sonra Emniyet Genel Müdürü olarak ziyaret etmek benim için onur verici bir şey dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER