DİSK'ten HDP'li adaylara Ziyaret

Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK) Genel İş Sendikası Eğitim Daire Başkanı Mehmet Salih Doğrul ve beraberindeki bir heyetle HDP Hakkari Belediye Eşbaşkan Adaylarına destek amaçlı ziyaret gerçekleştirdi.

DİSK'ten HDP'li adaylara Ziyaret

Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK) Genel İş Sendikası'nın Diyarbakır, Batman, Mardin, Van ve Hakkari şube yöneticileri de HDP'nin Hakkari Belediye Eşbaşkan adayları Seher Kadiroğlu Ataş ve Cihan Kahraman'a destek ziyaretinde bulundu. 

Parti binasında yapılan görüşme ardından konuşan DİSK Genel İş Sendikası Eğitim Daire Başkanı Mehmet Salih Doğrul, seçimlerin önemine dikkat çekerek, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerin son demokratik seçim olabileceğini belirterek, "Bu açıdan tüm halklarımızı demokratik barışçıl bir çizgide mücadelesini sürdüren HDP’nin bu son seçimlerinde yanında yer alınmasını önemsiyoruz. Biz de DİSK olarak özellikle bölgede bu faşizme geri adım attırılması için her türlü desteği sunacağımızın sözünü veriyoruz" dedi. 

Ardından söz alan HDP Hakkari Belediye Eşbaşkan Adayı Cihan Karaman ise kendilerini yalnız bırakmayan sendikacılara teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER