Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de

Hakkari'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsanı büyüleyen şu güzelliğin Kandil'in kapı kulları tarafından kirletilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Buradan Hakkari'nin tüm ilçelerindeki, köylerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Size Şırnak'ın selamını getirdim. Bir başkasızın, bambaşkasınız. Şöyle el ele vereceğiz. Kalkınma yolunda Hakkari'yi çok daha ileriye götüreceğiz.

Çukur terörünün izlerini silmiş bir Hakkari gördüm. Kamu kurumlarımız Hakkari'ye güzel hizmetler yaptılar. Terörislerin enkaza çevirdikleri şehrimizi bambaşka noktaya getirdiler. Kandil'e peşkeş çekilen paraların sizin harcandığından şehrin ne kadar güzelleştiğini gördünüz. 

Hakkari'ye müjdeler 

Konuşmasında "Hakkari'ye müjdeli haberlerim var" diyen Erdoğan, “İlk müjdem. Şehrimize on bin seyircili bir stadyum yapacağız. Hakkari stadyumumuzun proje çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Yüksekova'da kapalı spor salonu yapıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, şehit yakınlarımızı, yaşlılarımızı, engellilerimizi toplam 1,6 katrilyon liralık kaynakla destekledik. Sağlıkta, 150'ser yataklı Hakkari ve Yüksekova hastanelerini, 50 yataklı Şemdinli Devlet Hastanesini ve 20 yataklı Çukurca Devlet Hastanesini şehrimize inşa ettik. Hakkari'ye toplam 28 sağlık tesisi kazandırdık.

İkinci müjdem, Hakkari Devlet Hastanemizi 100 yataklı kadın doğum çocuk ünitesi yaparak büyüteceğiz. Yüksekova Devlet Hastanemize 100 yataklı bir ek bine yaparak burayı büyüteceğiz. Hakkari'de 4 bin 100 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışı ile 15 bin 777 Hakkarili kardeşimizin sorununu çözdük.

Memnun muyuz? Şu an 81 vilayetin tamamına doğalgaz geldi. İlçelerin de tamamına doğalgazı getireceğiz. 2 yıla kadar Yüksekova'ya doğalgaz arzını sağlayacağız. Sizlerden istismarcılara değil, sizin için samimiyetle çalışanlara destek olmanızı istiyorum.

31 Mart'ta hizmet siyasetine destek veriyor muyuz? İstismarcıların defterini dürüyor muyuz? Hakkari merkeziyle ilçe ve belde belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER