Çukurca'da "Köyümden Dünyaya Açılan Kapı Kafe Kütüphanem" Açılışı Yapıldı

Vali İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sayın Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ile birlikte Çukurca ilçesini ve bazı köyleri ziyaret etti.

Çukurca'da "Köyümden Dünyaya Açılan Kapı Kafe Kütüphanem" Açılışı Yapıldı

   İlk olarak, köylere yapılan ziyaretlerde "Köyümden Dünyaya Açılan Kapı Kafe Kütüphanem" Projesi kapsamında oluşturulan "Kafe Kütüphanelerin" açılışını yapan Vali Akbıyık çocuklarla satranç oynayıp onlara kitap ve oyuncak hediye etti. 
             Buradan  ilçe  merkezine  geçen  Vali AKbıyık ve  protokol  üyeleri  Çukurca  Anaokulunu  ziyaret ederek okulda kurulan “Kafe Kütüphane’nin” açılışını yaptı. Ayrıca açılışa katılan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personelleri çocuklarla oyun oynayarak onlara çeşitli hediyeler verdi. 

 Çukurca İlçe ziyareti esnasında Polisevinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Akbıyık daha sonra çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarımızla çay içip onların sorun ve taleplerini dinledi.
Son olarak çocuklar ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte belediye tarafından yapılan 4 parkın açılışını yapan Vali İdris Akbıyık yaptığı konuşmada;
 "Bugün ilçemizde 8 kitap kafe, 4 park açtık. Hakikaten Çukurca marka şehir olma yolunda hızlı adımlarla yürüyor. Burada ilçe kaymakamlığımız, belediye başkanlığımız çok güzel hizmetler yapmış. Bir taraftan turizme dönük hizmetler, bir taraftan eğitimin alt ve üst yapısını geliştirmeye dönük hizmetler, bir taraftan kültür ve çevreye dönük hizmetler ve çocuklara yönelik parklar hepsi birbirinden güzel. Tarihi taş evler restore ediliyor. Emin Şaban Camisi inşallah restore edilecek. Bir ticaret merkezi ve bir spor kompleksi yapılıyor. Batının modern şehirlerinde ne varsa doğayla birleşince burada daha güzelleri var. Zap markası burayı önümüzdeki yıllarda da uçuracak. Bu çerçevede yapılan hem buranın geleneksel değerleri, sanatları yaşatılacak hem de köylümüzün, çiftçimizin üretmiş olduğu Çukurca’ya has susamdan tutun da diğer ürünlere kadar hepsi burada sergilenecek, insanlarımıza istihdam alanı oluşturulacak. Desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya, yine emeği geçen tüm bakanlıklarımıza, bizden önceki valilerimize, kaymakamımıza hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu hizmet bundan sonra da artarak, daha güzel bir şekilde devam edecek. Çukurcalılar hizmetin en güzeline layık." dedi.
           Yapılan ziyaret ve açılışların ardından ilçeden ayrılan Vali İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ile birlikte Hakkâri-Çukurca karayolu üzerinde bulunan karakol ve kontrol noktalarındaki görevli güvenlik güçleriyle de bir araya gelerek görevlerinde başarı diledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER