CHP Hakkari il Başkanı Karahanlı'nın 15 Temmuz Mesajı

CHP Hakkari İl Başkanı Karahanlı 15 Temmuz deneniyle mesaj yayınladı.

CHP Hakkari il Başkanı Karahanlı'nın 15 Temmuz Mesajı

15 TEMMUZ hain darbe girişiminin uzerinden 3 yıl geçti.

Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ  terör örgütünü lanetliyoruz.15 temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

 Darbe girişimine karşı Milletimiz,Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonra ki süreçte TBMM'ni devre dışı birakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmis olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz davam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, lâik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz 
   CUMHURİYET HALK PARTISİ 
       Hakkari il örgütü 

     Aytekin KARAHANLI

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER