Belediye Çalışanlarına Periyodik Sağlık Taraması Yapıldı

Hakkari Belediyesi çalışanlarına yönelik olarak, İş Sağlığı ve Güvenliği Periyodik Sağlık Taraması yapıldı. Sağlık taramasına Belediye Eşbaşkanı Cihan Karaman’da katılarak iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekti.

Belediye Çalışanlarına Periyodik Sağlık Taraması Yapıldı

  Mobil araç ile gerçekleştirilen sağlık taramasında; Hakkari Belediyesinin tüm birimlerinde çalışan ve tehlikeli sınıflarda çalışan personeller sağlık taramasından geçti.
6331 sayılı Kanun ve İş Yeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personellerinin Görev, Yetki ve Sorumluluk ile Eğitimleri Hakkındaki Yönetmenlik kapsamında “çok tehlikeli sınıftaki iş yerlerinde en geç bir defa olmak üzere periyodik olmak üzere periyodik muayene tekrarlanır” hükmü doğrultusunda Hakkari MEDYA OSGB tarafından gerçekleştirilen sağlık taraması ile Belediyenin tüm personellerine periyodik sağlık taraması yapıldı.

  Yapılan periyodik sağlık taraması ile çalışanların sağlık korumaları ve verimli bir işgücü elde etmenin amaçlandığını belirten Belediye Eşbaşkanı Cihan Karaman, kendisi de sağlık taramasından geçerek iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER