Bakan Soylu Kurban Bayramında Hakkari Ve İlçelerini Ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı programı kapsamında Hakkariyi ziyaret ederek vatandaş ve güvenlik güçleri le bayramlaştı.

Bakan Soylu Kurban Bayramında Hakkari Ve İlçelerini Ziyaret etti

Yüksekova Selahaddin Eyyûbi Havalimanı’na gelen Bakanı Süleyman Soylu, Vali İdris Akbıyık, Ak Parti Hakkâri Milletvekili Husret Dinç, Van Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Yüksekova Kaymakamı Ramazan Kendüzler, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Emrullah Gür tarafindan karşılandı.

Polis merasim birliğini selamlayan İçişleri Bakanı Soylu, daha sonra Vali İdris Akbıyık ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Hakkari'ye bağlı Derecik İlçesine geçtiler.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Derecik Kaymakamı İdris Arslan ve vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Soylu ve Vali Akbıyık, daha sonra Derecik Ulu Camii'ne geçerek burada bayram namazını kıldılar.

Bayram namazının ardından cemaatle bayramlaşan Bakan Soylu, Vali Akbıyık ve beraberindekiler Derecik Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen kurban kesim programına katıldılar.

Ardından Derecik Belediyesi bahçesinde düzenlenen programa katılan Bakan Süleyman Soylu, Vali İdris Akbıyık ve beraberindeki protokol üyeleri burada ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

 Bakan Süleyman Soylu, Vali İdris Akbıyık ve protokol üyeleri ile birlikte Kuzey Irak sınırında meydana gelen üzücü olayda hayatını kaybeden Vedat Ekinci isimli vatandaşın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulundular.

Derecik ilçesindeki temaslarının ardından Yüksekova İlçesindeki Şehit Bebek Mustafa Bedirhan Karakaya Üs Bölgesi'ni geçen İçişleri Bakan Süleyman Soylu, Vali İdris Akbıyık ve beraberindeki protokol üyeleri, burada görevli güvenlik güçleri ile bayramlaştı.

Üs bölgesinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Soylu, daha sonra telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aradı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefon aracılığıyla üs bölgesinde görev yapan güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Daha sonra Bakan Soylu, sohbet ettiği askerlerden birinin annesiyle telefonla görüşerek iyi bayram dileklerini iletti.

Hakkari'de ziyaretlerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali İdris Akbıyık ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanı'ndan uçakla uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER