1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı

Hakkari'de, Kamu –Üniversite ve Sanayi işbirliği (KÜSİ) ile kente faaliyet gösteren sektörlerin problemlerinin irdeleneceği bir çalıştay düzenlenecek.

1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında, Hakkari'de faaliyet gösteren sektörlerin karşılaştıkları problemlerin tespiti ve bu problemlerin çözümü için çalıştay düzenlenecek.

Çalıştay; Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Müdürlüğü, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası, DAKA Hakkari Yatırım Destek Ofisi, Hakkari Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, İŞ KUR İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü tarafından organize edilmekte ve desteklenmektedir.

12 - 13 Haziran tarihlerinde Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda düzenlenecek olan"1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı" 5 sektör için ayrı ayrı 5 oturum halinde gerçekleştirilecektir.
KLamu, üniversite ve sanayi temsilcilerinin bir araya getirmeyi hedefleyen çalıştayda imalat, gıda, maden, enerji, otomotiv, tamir ve onarım gibi sektörler ele alınacaktır.

Önümüzdeki yıllarda da geliştirilmesi ve sürdürülmesi planlanan çalıştay ilgili tüm sektör temsilcilerin katılımına açık olduğu öğrenilirken, sektörlerde faaliyet gösteren tüm vatandaşlar çalıştaya davet edildi.

Çalıştay Programı

 12 Haziran 2019 Çarşamba
· 10.00: İmalat Sektör Toplantısı (Tekstil, Mobilya, PVC-Alüminyum Doğrama, Camcı, vb..)
· 13.00: Gıda Sektör Toplantısı (Süt ve Üst Ürünleri, Bal, Şeker, Lokum, Aspir Yağı, Un, vb..)
· 15.00: Maden ve Enerji Sektör Toplantısı
 
13 Haziran 2019 Perşembe
· 10.00 Tamir ve Onarım Sektör Toplantısı (Elektrik ve Elektrik İle Çalışan Ev Eşyaları, vb.. Ürün Tamircileri)
· 11.00 Otomotiv Sektör Toplantısı (Otomotiv Kaportacı, Motorcu, vb…)
· 13.00 Sonuç Raporu Açıklanması
· 14.00 Kapanış

Adres  : HATSO Meclis Toplantı Salonu 3. Kat - Merkez Hakkari
Tarih   : 12 Haziran 2019
Saat    : 10.00

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER