Türkiye'de 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlamaları

İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü 1 Mayıs, bugün çeşitli illerde düzenlenecek mitinglerle kutlanacak.

Türkiye'de 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Kutlamaları

İşçi sınıfı ve emekçiler, daha yaşanılır bir dünya talebiyle bugün alanlarda.

Türkiye’de miting alanları ve saatleri ise şöyle:

İSTANBUL: 1 Mayıs mitingi, Bakırköy Halk Pazarı’nda yapılacak. Miting için saat 12.00’den itibaren üç koldan, alana yürüyüş yapılacak. DİSK üyesi sendikalarla birlikte Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve CHP’nin de yürüyeceği kortej, Marmara Forum AVM önünde toplanacak. KESK ve TMMOB İncirli-Dikilitaş yönünden alana gelecek. E-5 Yan Yol kolunun başında ise TTB bulunacak. 1 Mayıs kutlamalarında DİSK Korosu, Bulutsuzluk Özlemi, Sadık Gürbüz, Grup Vardiya ve MKM sanatçılarından Nurcan Değirmenci kısa birer dinleti verecek.

ANKARA: Ankara’daki mitingin adresi Tandoğan Meydanı. 1 Mayıs Tertip Komitesi’nde yer alan sendikalar, meslek odaları, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler, saat 12.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanarak yürüyüşe geçecek. Tez-Koop-İş, TÜMTİS ve Yol-İş’in de aralarında olduğu Türk-İş’e bağlı bazı sendikaların Ankara şubeleri ise Sezenler Sokak’ta bir araya gelerek miting alanına yürüyecek. DİSK, KESK, TMMOB, Ankara Tabip Odası, ASMMMO ve Birleşik Kamu-İş’in düzenlediği mitinge, 45 yerel derneğin üst örgütü olan 6 federasyon da ortak pankartla katılacak.

İZMİR: İzmir’de 1 Mayıs, Gündoğdu Meydanı’nda kutlanacak. Miting, DİSK, KESK, TMMOB, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu ve Türk-İş tarafından düzenlenecek. Kutlamalar saat 14.00’de başlayacak.

ADANA: Saat 14.00’de Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünde toplanacak emekçiler, Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyecek ve burada miting düzenlenecek.

ADIYAMAN: Saat 11.00’de itfaiye önünde toplanılarak Mustafa Yücel Özbilgin Parkı’na doğru yürüyüşe geçilecek. Saat 12.00’de ise Mustafa Yücel Özbilgin Parkı’nda miting gerçekleştirilecek.

ANTALYA: Kitle, Aydın Kanza Parkı’nda bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki miting 14.00’te başlayacak.

GAZİANTEP: Antep’te 1 Mayıs saat 11.30’da Kırkayak Parkı’nda düzenlenecek mitingle kutlanacak.

AYDIN: Aydın’da 1 Mayıs günü Taşköprü’de Aydın Büyükşehir Belediyesi arkasında saat 15.00’te bir araya gelecek yurttaşlar, miting için Atatürk Meydanı’na yürüyecek.

BALIKESİR: Balıkesir’de 1 Mayıs’ta bu yıl, Balıkesir merkez, Bandırma, Edremit, Burhaniye, Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde ayrı ayrı altı yerde etkinlikler düzenlenecek. Balıkesir merkezde 1 Mayıs saat 10.30’da Çarşamba Pazarı’nda kutlanacak.

BURSA: Bursa’da saat 13.00’te Eski Atatürk Stadyumu önünde bir araya gelecek işçi ve emekçiler 14.00’te Çarşamba’dan Kent Meydanı’na yürüyecek. Miting saat 15.00’te Kent Meydanı’nda gerçekleşecek.

ÇANAKKALE: Çanakkale’de işçi ve emekçiler, saat 13.00’te eski salı pazarında bir araya gelecek. Buradan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş yapılacak.

DENİZLİ: Denizli’de saat 12.00’de Çınar Meydanı’nda toplanılacak. Saat 13.00’te Tarım İl Müdürlüğü önünden miting alanına yürüyüş yapılacak.

DERSİM: Dersim’de saat 12.30’da Seyit Rıza Meydanı’nda miting düzenlenecek.

DİYARBAKIR: Diyarbakır’da miting, saat 13.00’te İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek.

EDİRNE: Edirne’de saat 11.00’de Şükrüpaşa İlkokulu önünde toplanacak yurttaşlar, Saraçlar’a yürüyecek.

ESKİŞEHİR: Eskişehir’de bu yıl tek program düzenlenecek. Saat 10.00’da Atatürk Migros karşısında bir araya gelecek yurttaşlar, Odunpazarı Meydanı’na yürüyecek.

HATAY: Hatay’da İskenderun ve Antakya’da olmak üzere iki ayrı kutlama yapılacak.

KAYSERİ: Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Mimar Sinan Parkı içinde yapılacak miting saat 16.00’da başlayacak.

KOCAELİ: Türk-İş’in çağrısıyla İzmit’te düzenlenecek miting için toplanma yeri Doğu Kışla Kapalı Pazar Alanı, toplanma saati ise 10.00. Alandan Perşembe Pazarı’na yürüyüş düzenlenecek.

KIRKLARELİ: Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Lüleburgaz Emek Platformu’nun çağrısıyla saat 12.00’de, Eski Hükümet Konağı önünde toplanılarak, Kongre Meydanı’na yürünecek ve miting yapılacak.

MALATYA: Malatya’da saat 11.00’de Emeksiz’de alt geçit çıkışında toplanacak yurttaşlar, saat 12.00’de başlayacak miting için Emeksiz Meydanı’na yürüyecek.

MANİSA: Manisa’da saat 11.00’de Sultan önünde bir araya gelecek yurttaşlar, saat 13.00’de başlayacak miting için Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek.

MERSİN: Mersin’de saat 16.00’da Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nda bir araya gelinecek ve saat 17.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenlenecek.

TEKİRDAĞ: Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde saat 13.00’te eski Carfour önünde toplanacak işçi ve emekçiler, saat 15.00’te düzenlenecek miting için Atatürk Meydanı’na yürüyecek.

ZONGULDAK: 1 Mayıs, Madenci Anıtı’nda saat 14.00’te kutlanacak.Kaynak:duvar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER