Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli Alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personelin KPSS puanıyla atanacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli sağlık personeli Alacak

Sağlık Bakanlığı'nca, KPSS puanıyla atanacak 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için bir ay içinde ilana çıkılacağı açıklandı.

Twitter hesabından sağlık çalışanlarının kamuda istihdamına yönelik paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Bakanlığın hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ilaveten 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdam edileceğini daha önce açıkladığını hatırlatan Koca, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"İlk etapta 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacak."

Bakan Koca, duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM'nin internet adreslerinden takip edilebileceğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER