Pascal Nouma: Şu anda muhtar olarak aldığım 1 oyu düşünüyorum

Yerel seçimlerde Antalya'nın Alanya ilçesinde Beşiktaş'ın eski başkanı Süleyman Seba ile birlikte kendisine oy çıkan Pascal Nouma, 'Muhtarlık niye ya, bari beni de başkan yazsaydınız' dedi.

Pascal Nouma: Şu anda muhtar olarak aldığım 1 oyu düşünüyorum

Alanya’nın Demirtaş Mahallesi’ndeki 2112 numaralı sandıkta bir seçmen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP adayı Muhittin Böcek’e oy kullanırken Alanya Belediye Başkanlığı adayları kısmına 'Tek Başkan Süleyman Seba', Belediye Meclisi oy pusulasına da 'Muhtar Pascal Nouma' yazarak oyunu kullanmış seçmenin Büyükşehir oyu geçerli sayılırken diğer iki oy sandık kurulu tarafından geçersiz sayılmıştı.

Söz konusu haberin görselini Instagram hesabından 'Adımın seninle birlikte çıkması bile ne güzel. İyi ki doğmuşsun Süleyman Seba' yorumuyla paylaşan Pascal Nouma kendisine yakıştırılan muhtarlığa da “Muhtarlık niye ya, bari beni de başkan yazsaydınız. Şu anda muhtar olarak aldığım 1 oyu düşünüyorum” yorumu yaptı.

Binlerce beğeni alan paylaşıma takipçileri “Parti kur oy verelim. Sana muhtarlık yakışır” gibi yorumlar yazmasının ardından Kemal Cengiz adlı İnstagram kullanıcısında 'Oyu ben verdim' yanıtı geldi.

Beşiktaş taraftarı olduğunu söyleyen Cengiz mesajında “Arkadaşlar, oyu ben verdim. Söz konusu haberde de belirtildiği gibi Antalya Büyükşehir için oyumu kullandım ve geçerli sayıldı. Alanya için de Süleyman Seba ve Pascal Nouma’yı tercih ettim. Bazıları tepki göstermiş oyumu heba ettim diye ama Alanya seçim sonuçlarına bakarsanız anlarsınız. Kazanan yıllar önceden belliydi. Ben de o yüzden 1 Nisan 1984’te başkan seçilen Süleyman Seba için tam 35 yıl sonra görevimi yapmak istedim. Yanına da yüreğinde Beşiktaş sevgisi hiç eksilmeyen Pascal Nouma’yı ekledim" ifadeleri kullandıktan sonra Pascal Nouma'ya, "Muhtarlığa alınma Pascal abi. Efsane Seba’nın yanında muhtar olmak büyük onurdur” diye seslendi.kaynak:artıgerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER