LGS soru kitapçığı ve cevapları için TIKLAYINIZ

Soru kitapçığı ve cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlandı.

LGS soru kitapçığı ve cevapları için TIKLAYINIZ

LGS kapsamında dün gerçekleştirilen merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı "https://www.meb.gov.tr" internet adresinden yayımlandı.

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için gerçekleştirilen Liselere Giriş Sınavı (LGS) için sorular ve cevaplar yayımlandı. 1 Haziran Cumartesi günü iki oturumda gerçekleştirilen sınavın soru ve cevap anahtarını ölçme ve değerlendirme müdürlüğü aracılığıyla yayımlayan bakanlık, kitapçıkları Meb.gov.tr adresinden erişime açık tutacak.

1 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen Liselere Giriş Sınavı (LGS) soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. LGS soruları ve cevapları, sözel ve sayısal olmak üzere iki ayrı kitapçıkta görüntülenebilecek.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI

LGS soruları ve cevapları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2 Haziran Pazar günü saat 13.30'da açıklandı. Sayısal ve sözel kitapçıkları olmak üzere iki farklı dosyada yayımlanan LGS soru ve cevapları, MEB'in internet sitesinde erişime açık olacak.

SÖZEL KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakanlığın yayımladığı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere göre LGS sınavının sonuçları, 24 Haziran'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER