Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün Irak tarafında yanlış yapmak istediler

'Bugün Irak tarafında yanlış yapmak istediler. Uçaklarımız kalktı, ondan sonra hepsi dağılmak durumunda kaldılar.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün Irak tarafında yanlış yapmak istediler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Duhok kentinde halkın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kampını basmasına yönelik açıklama yaptı. Erdoğan "Bugün Irak tarafında yanlış yapmak istediler. Uçaklarımız kalktı, ondan sonra hepsi dağılmak durumunda kaldılar" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Antep İl Başkanlığı teşkilat yemeğine katıldı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Cumhuriyetle birlikte kurulduk, biz Atatürk'ün partisiyiz diyenler yerlerde sürünüyor. FETÖ şantajlarıyla yolumuzu kesmeye çalışanlar bu seçimlerde de durmayacaklar. Artık bunları inlerinde boğacağız. Hassas başlıklar üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar bizi nelerin beklediğini gösteriyor. Bölücü örgütün seçim dönemi için çeşitli hazırlıklar yaptığı görünüyor. Ama bunlar artık geçerli değil. Siirt'i Şırnak'ı HDP'den aldık kayyuma teslim ettik. Bugün Irak tarafında bir yanlış yapmak istediler. Uçaklarımız, SİHA'larımız kalktı ve hepsi dağılmak zorunda kaldı. 

'İTTİFAKIMIZ MEZARA KADAR'

AK Parti'nin tökezlemesi demek Türkiye'nin sarsılması demektir. Bizim MHP ile azami müştereklerimiz var. Cumhur İttifakı, bir çıkar ittifakı değil beka ittifakıdır, ilke ve prensip birlikteliğidir. CHP'nin yanındakilerle ittifakı ise azami bir şer ittifakıdır. 24 Haziran seçimlerindeki başarımızla Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakmıştık. Bu başarıyı 31 Mart seçimlerine de taşıyarak ülkemizin beka sancağını yükseltmeye devam edeceğiz. İnşallah pazara kadar değil mezara kadar bir ittifakı sürdürürüz." kaynak:artıgerçek

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER