Bakan Süleyman Soylu: HDP'ye Seslendi Sizi Yürüten Adam Değildir

HDP, Leyla Güven'in açlık grevinin 100. gününde 15 kentten Diyarbakır'a yürümeye hazırlanıyor.

Bakan Süleyman Soylu: HDP'ye Seslendi Sizi Yürüten Adam Değildir

  HDP Hakkari Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’in, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a dönük tecridin son bulması talebiyle başlattığı açlık grevi eylemi 100’üncü gününe yaklaşıyor. HDP’nin de 100’üncü gün vesilesiyle İstanbul’da eylem yapacağı bildirilmişti. HDP şu açıklamayı yapmıştı: “11 Şubat Pazartesi günü saat 11.00' de İstanbul milletvekillerimiz Taksim Hill Otel’de buluşarak hemen akabinde saat 11.30'da Taksim’de tecride ilişkin yürüyüş gerçekleştireceklerdir.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yaptığı açıklamada "Şimdi 'Apo' içeride diye güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir" diye konuştu.

'FETÖ’ye yönelik büyük bir operasyon hazırlığında olduklarını belirten Soylu, "Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Onları kazıyıp atmadıkça, bazıları acıyorlar, ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek, bütün bu anlayışı gördükten sonra hâlâ orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden” dedi.MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER