Anaokul Öğrencilerine Yangın tatbikatı Anlatıldı

Batman Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü anaokul öğrencilerine yangın tatbikatı ile yangın sırasında neler yapılacağını anlattı.

Anaokul Öğrencilerine Yangın tatbikatı Anlatıldı

Batman Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ile Batman'da bulunan özel kreşler tarafından anaokulu ve kreş öğrencilerine yangın tatbikatı verildi. Gültepe Mahallesi'nde özel bir kreşte muhtelif okullardaki öğrenciler ile aileleri bir araya geldi. İtfaiye Haftası sebebiyle çocuklara mesleğin sevdirilmesi için ilk itfaiyeci kıyafetleri giydirilirken, öğrenciler ile daha sonra tatbikat yapılmış oldu.

Yangın sırasında kurtarmaların nasıl gerçekleştiğinin anlatıldığı tatbikatta, bir itfaiye eri yüksek yerden atlayışı öğrencilere uygulamalı gösterdi. Ardından yangın esnasında binanın üçüncü katında mahsur kalmış öğrenciler kurtarıldı.  Daha sonra temsili düzeyde bir ateş yakılarak öğrenciler ile beraber yangına iyi mi müdahale edileceği yayınlandı. Yapılan tatbikat arkasından çocuklar itfaiye erlerini alkışlayarak teşekkür etti.

Etkinliği yapma nedenlerini anlatan özel okul yöneticisi Akide Sevcan Babat, "Tatbikatlı gösteriyi yapmamızda öğrencilerimize Batman Belediyesi destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi. İtfaiye Müdür Vekili Hüseyin Kalkan ise kurumlardan gelen talepleri geri çevirmediklerini ifade ederek, "Batman Belediyesi olarak toplumsal projelerimiz devam edecektir" diye konuştu.MA

Mezopotamyaajansı

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER