futbolcu Cristiano Ronaldo'ya 23 ay hapis ve 18.7 milyon euro para cezası

Juventus'lu futbolcu Cristiano Ronaldo ile 2017'de futbolculuk kariyerine nokta koyan Xabi Alonso'nun, İspanya'daki vergi kaçırma davası sonuçlandı.

futbolcu Cristiano Ronaldo'ya 23 ay hapis ve 18.7 milyon euro para cezası

Cristiano Ronaldo ve Xabi Alonso, İspanya'da oynadıkları dönemde vergi kaçırdıkları iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

İspanya'da vergi kaçırmakla suçlanan Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo'ya 23 ay hapis ve toplamda 18.7 milyon euro para cezası verildi. Suçunu kabul ederek savcılıkla anlaşan Ronaldo, iki yıldan az ceza aldığı için cezaevine girmeyecek.

Maliye ve Savcılığın hazırladığı iddianameye göre, 2011-2014 yıllar arasında dört ayrı mali suç işlemekle ve 5.7 milyon euroluk vergi kaçırmakla suçlanan Ronaldo, mahkemeye kız arkadaşı Georgina Rodriguez ile birlikte geldi.

Güvenlik için iki İspanyol polisinin eşlik ettiği Ronaldo, yaklaşık bir saat mahkemede kaldı.

Portekizli futbolcu, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapsız bırakırken, mahkeme binası önüne gelen küçük bir hayran grubunu selamlayarak imza verdi.

PARA CEZASI ÖDEYECEK, CEZAEVİNE GİRMEYECEK

Mahkeme kaynakları tarafından gazetecilere yapılan açıklamada, savcılık tarafından hakkında iki yıl hapis ve toplamda 18.7 milyon euro para cezası talep edilen 33 yaşındaki Ronaldo'nun suçlamaları kabul ettiği, anlaşma yoluyla sadece para cezası ödeyerek davayı kapattığı bilgisi verildi.

Mahkemenin Ronaldo'ya 23 ay hapis ve toplamda 18.7 milyon euro para cezası verdiği ancak Portekizli futbolcunu iki yıldan az ceza aldığı için cezaevine girmeyeceği ifade edildi.

Real Madrid takımında 2009-2018 yılları arasında forma giyen ve 10 Temmuz 2018'te İtalya'nın Juventus takımına transfer olan Ronaldo, imaj haklarından elde ettiği gelirleri off-shore hesaplarında tutarak vergi kaçırmakla suçlanıyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER